پرسش‌های متداول

مدت زمان داوری و چاپ مقالات

نشریه علمی پژوهشی امیرکبیر سعی بر این دارد که تعیین وضعیت نهایی مقاله بر مبنای نظرات داوران و تصمیم‌گیری اعضای هیات تحریریه، طی مدت 4 ماه انجام گیرد که رعایت آن، بخشی از تعهدات سردبیر می‌باشد. شایان ذکر است که پس از پذیرش علمی مقالات، مدیر اجرایی نشریه متعهد به انتشار مقالات در بازه 2 ماهه است.

نحوه اطلاع از نتایج بررسی‌ها و نظرات داوری‌

نویسندگان محترم می‌توانند تغییر در وضعیت مقاله خویش را از طریق سامانه نشریه پیگیری نمایند. لازم به ذکر است که تمامی تغییرات به‌وجود‌آمده در وضعیت مقاله، از طریق ایمیل به اطلاع نویسنده عهده‌دار مکاتبات می‌رسد.

تغییر عنوان دانشگاه، موسسه مسئول، تغییرات اسامی و ...

هر نوع تغییر در ترتیب اسامی نویسندگان و یا تعداد آنها، تنها توسط نویسنده عهده‌دار مکاتبات با هماهنگی سایر نویسندگان میسر می‌باشد. شایان ذکر است که بلافاصله پس از پذیرش علمی مقاله، امکان تغییر اسامی و ترتیب آن وجود نخواهد داشت.

پیگیری دلایل رد مقاله

در صورت مردود شدن مقاله با توجه به نظرات داوران، تلاش خواهد شد که این نظرات به نویسندگان ارسال شود تا در راستای تکمیل مقاله خویش به کار گیرند.

حذف مقاله از سامانه

با ارسال ایمیل از درون سامانه نشریه و توسط نویسنده عهده‌دار مکاتبات میسر است.

آیا دانشجویان می‌تواند نویسنده عهده‌دار مقالات ارسالی به این نشریه باشند؟

نویسنده عهده‌دار مکاتبات برای مقالاتی که از دانشگاه‌ به نشریه روانه می‌شود، حتما باید یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور باشد. درحالیکه مقالاتی که از سوی نهادهای صنعتی ارسال می‌گردند، انجام چنین شرطی لازم نیست.

آیا برای ارسال مقاله‌ی جدید، باید حساب کاربری مجزا ایجاد کرد؟

با داشتن تنها یک حساب کاربری می‌توان نسبت به ارسال مقالات متعدد و پیگیری وضعیت آن‌ها اقدام نمود و نیازی به ایجاد حساب کاربری جدید نیست.

آیا برای چاپ مقاله باید هزینه‌ای پرداخت شود؟

نشریه علمی پژوهشی امیرکبیر، هیچ‌گونه هزینه‌ای بابت داوری و چاپ مقالات دریافت نمی‌کند.

آیا ارسال چکیده تفصیلی انگلیسی سه‌صفحه‌ای در هنگام ارسال مقالات فارسی الزامی است؟

در هنگام ارسال مقاله فارسی به نشریه مهندسی مکانیک امیرکبیر، لازم است که چکیده یک صفحه‌ای انگلیسی در انتهای مقاله قرار گیرد. شیوه ارائه این چکیده در راهنمای نویسندگان آورده شده است. شایان ذکر است که پس از پذیرش علمی مقاله، از نویسندگان مقالات فارسی درخواست می‌شود که چکیده تفصیلی انگلیسی سه‌صفحه‌ای نیز ارائه نمایند. لذا ارسال چکیده تفصیلی انگلیسی سه‌صفحه‌ای در هنگام ارسال اولیه مقاله لازم نیست.